Rahavihkajate põlvkond

by posted April 6, 2016 category Inspiratsioon, Üldine turundusjutt

1106776t100hcd6aOlen juba pikalt mõtisklenud selle üle, et mis saab siis, kui praegune põlvkond kasvab suureks. Millised on nende lapsepõlvemälestused ja nostalgilised mälestused. See saab olema mingi kummaline segu ingliskeelsest arvutikultuurist segatuna väikese osa Eestikeelsete laulude ja tegelastega. Väga olulisel kohal saavad olema praeguste mänguäppide ning multikate tegelased. Kas Eesti lapsed siis Eestikeelset kultuuri ei tarbi? Muidugi tarbivad, aga seda ei leidu nendes keskkondades, kus noored põhiliselt käivad.

Rahapõlguritest internetigeeniused

Mingil kummalisel põhjusel ei suuda internetirahvast eestlased luua omakeelseid mänge ega lastekeskkondi, mille taga nende endi lapsed aega veedaksid. Samal kummalisel põhjusel on ka igasugune rahvuskangelaste kasutamine hoolega valvatud ja keelatud. Miks ei võiks seigelda mänguäppides hoopis Lotte või Kalevipoeg? Miks ei võiks Eesti raamatuillustraatorid olla hoopis sadade ja tuhandete mängutegelaste loojateks?

Võimetud artistid ja produtsendid

Soovid näidata lapsele youtubest eestikeelseid laule, koos vastava animatsiooniga – palun! Soovid pisijõmmile peale koolitükkide tegemist lubada möllata eestikeelses märulimängus – palun. Tahad, et keerulisi matemaatikaülesandeid selgitaks hallipäise ja tülpind silmadega õpetaja asemel hoopis Mõmmi – palun. See kõik on võimalik. Ideaalmaailmas.

Lapsed vajavad kodumaist kontenti

Mõtelge nüüd, mida selline olukord endaga aastate pärast kaasa tooks? Meie lapsed ostaksid oma lastele justnimelt neid eestikeelseid tegelasi, keda nad ka ise lapsena nautisid. See tooks kaasa suure nõudluse eestikeelse sisu järele ja see omakorda kasvataks kõvasti sisemaist toodangut. Annaks tööd sadadele inimestele ja hoiaks ning kasvataks Eesti kultuuri palju rohkem kui vibraatoriga vehkiv Mare Tralla ETV ekraanil (oli üks selline päevane saade ETV-s mida juhtusin koos lastega vaatama). Selle asemel, et kanda robotkangelasega Legochima ranitsat, võiks väike Peeter kanda hoopis Kalevipojaga ranitsat.

Selle kõige taga on rahavihkajate põlvkond, kes oma kivinenud arusaamadega peatab energia voolamise Eesti kultuuri! Miks muidu tehti aastavahetusel naljaklipp, kus pilgati liialt kommertsialiseeruvat Lottet. Kusjuures raamatupoes ei ole ühtegi Lotte raamatut saada. Mängukeskkonnas ei ole ühtegi korralikku Lotte mängu. Youtubes ei ole ühtegi spetsiaalselt toodetud, animatsiooniga Lotte laulu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *