Programmeerimine ja reaalained?

by posted April 6, 2016 category Inspiratsioon, Üldine turundusjutt, Veebiteadmised

Ma ei teagi, kas ma tohiks sellel teemal isegi oma blogis sõna võtta, aga ma imestan siiralt, et miks viiakse alati kokku reaalaineid ja programmeerimist? Loomulikult on oluline see, et prorgammeerija oleks reaalse mõtlemisega aga mis ühist on matemaatikal ja programmeerimisel? Minumeelest mitte midagi. Vähemalt sellel matemaatikal, mis kooliõpikutest vaevatud ja kohmaka sõnastusega meieni on jõudnud. Need ühendatud anumatega sõnamonstrumitest ülesanded, kus ainuke matemaatika on arusaamine, et mida selle kõigega mõeldud on. Matemaatikaõpetajate koolkonnad on ehk muutunud aga suhtumine ainesse mitte.

Vanasti oli veebilehtedele vaja eraldi navigeerimisabi!

Aastaid tagasi oli väga suureks mureks kogu interneti kohmakus ja raskesti arusaadavus. Kõik baseerus tabelitel ja kodulehel ringiliikumiseks pidi olema eraldi abileht. Tänapäeval on matemaatikutest tabelarvutuse meistrid kaotanud oma väärika positsiooni sest kodulehendus on enamasti valmislahenduste kombineerimine ja modifitseerimine. Interneti kasutajakeskkond on palju mugavam ja kõike juhib kasutajapärasus, aga mitte torssis programmeerija, kes väidab, et nii ei saa teha.

Miks on üks otsikast nii keeruline? Sellepärast, et ta peab otsima korraga mitmest andmebaasist.

Muideks – kas teate, et ka google.com keskkonda ei olnud võimalik teha, sest ei saa teha ühte otsikasti. Iga informatsiooniliigi jaoks peab olema eraldi otsiväli, mis otsib eraldi andmebaasist. Nüüd on selline jutt pigem nali aga programmeerimist seostatakse endiselt matemaatikaga. Reaalainetega. Arvutamisega.

Programmeerimisel ei ole pistmist reaalainetega, vaid seoste ja suure pildi nägemisega. See on põhjalikkust ja kannatlikkust nõudev ala, kus jäävad hätta kõik, kel puudub loomingulisus ja sisemine põlemine. Teadma peab mõisteid ja funktsioone ning oskama neid kasutada leidlikult.

Rohkem kasutajapärasust, vähem eluvõõraid matemaatikuid!

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *