Logofetish

by posted September 6, 2010 category Üldine turundusjutt

Kõige minimaalseim märk, mis tähistab ühte firmat on logo. Kujundatud graafiline objekt, mis väljendab firma või asutuse olemust. Paljudel juhtudel ei ole logo midagi enamat, kui ainult Microsoft Word programmis kirjutatud firma nimi. Minul isiklikult ei ole sellise logo vastu midagi, kui vaid on valitud sobilik kirjatüüp. Minimalismis ei ole samuti midagi negatiivset.

Logosi eksponeeritakse visiitkaartide, plankettide, uste ja seinte peal. Vahel ka õhupallide, autode ja trammide peal. Enamasti tähistab logo välitingimustes kas firma kontorit või näiteks talle kuuluvat autot.

Mis ajendab mind aga seda jutukest kirjutama – on logo eksponeerimine reklaamina. Seinatäis logosi mõjub umbes samamoodi kui telliskivisein. Kujundajale antud keerukas ülesanne – näidata kõiki logosi ühesuurustena – saab harilikult paremal või pisut kehvemal viisil täidetud.

Maailm ei saa otsa sellest, et me ei hoia meeles, mis logo oli seinal paremalt kolmas ülevalt neljandas reas, vaid teie logo on muudetud osakeseks tapeedist ja puudub eristuvus.

Mul ei ole mittekuimidagi tapeetide vastu. Meie aeg on täis tapeete – nii muusikalisi kui ka puhtalt paberist tapeete. Kas tõesti sooviksite olla üks täpp paljudest? Kas tõesti on igal firmal iseloomu vaid ühe kalaparves oleva kala identiteedi jagu?

Usun, et nii sponsoreid kui ka toetajaid saab kuvada mitmel erineval viisil. Kui on kellelgi patoloogiline vajadus tekitada logodest sein, siis võiks seda teha nii, et kogu sein koosneb ainult ühest logost. See oleks võimas.

Aga mida siis teha? Kas olla üks lammas paljudest või otsida oma tee? Milline see oma tee peaks olema?

Oma tee on oma bränd. Brändiväärtused määravad oma tee. Kõik omapära ning omalaadsus tuleb välja lugeda ettevõtte brändist. Alati on võimalik kokku leppida ürituse korraldajaga, et teie logo saaks kuvatud kuidagi teistmoodi kui ainult ühe täpina paljudest. Alati saab sponsoreeritava projekti rahaküsijatelt välja kaubelda midagi, mis muudaks teie logo eksponeerimise ainulaadseks. Eriliseks.

Meeldejäävus tähendab eristuvus. Kui eristute, siis jääte meelde. Kui jääte meelde, siis tehakse spontaanne ostuotsus lihtsamalt teie kasuks.

Robotist tehtud film põhines asjaolul, et üks robot oli teistsugune, kuigi nägi välja täpselt samamoodi kui teised. Filmi ei tehtud sellest tavalisest robotist, vaid ikka erilisest robotist, kes suutis mõtelda.

Olge see robot, kes suudab mõtelda ja kellest tehakse film. Tõestage, et teie mõtlemine on pisut keerulisemalt programmeeritud kui nendel teistel tuhandetel, kes pärast konteineritesse aeti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *